Narodziny Projektu Sens

Projekt Sens ma jedną matkę, czyli mnie i ma też rodziców chrzestnych, ojcem jest Viktor E. Frankl, a matką Dagmara Skalska z Projektu Egoistka.

Kiedy skończyłam studia z psychodietetyki chciałam zacząć działać, po jakimś czasie założyłam bloga „Z pamiętnika psychodietetyczki” (psychodietetyczka.blogspot.com). To był taki mój szkic, test.

Nadal myślałam nad swoją nazwą, oglądałam różne blogi, przyglądałam się ich nazwom. Wiedziałam, że nie chcę żeby nazwa/adres był taki jak moje imię i nazwisko, bo chciałam czegoś co będzie oddawać i klimat, i temat. No i wpadła mi w ręce, tak niby przypadkiem, książka Viktora E. Frankla pt. „Człowiek w poszukiwaniu sensu”. No i to był impuls.

A jak jest rola Pozytywnej Egoistki? Taka, że też dała mi impuls, pewnie totalnie „niechcący”, do założenia takiego porządnego bloga i przede wszystkim do zastanowienia się co ja chcę robić.

Projekt to inaczej szkic, coś co dopiero będzie wprowadzone, wybudowane, zorganizowane, a sens – to klucz do życia, do dobrostanu.

No i co z tego wyszło? Projekt Sens oczywiście.

Projekt – bo nie chcę ci dawać gotowego rozwiązania, jedynie pomagam zauważyć, odkryć możliwości, zaprojektować plan, działanie.

Sens, bo jak odnajdziesz swój sens, to ten projekt stanie się właściwym produktem, czyli twoim życiem zgodnym i prawdziwym.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.